22 Kasım 2014 Cumartesi

TEPEDEN TIRNAĞA SONBAHAR-KIŞ
  Başlarda kabullenmekte çok zorlansak da yaza veda edip soğuk havalara geçişimize alıştık bile.Bu geçiş ile değişen çok şey var.Cilt bakım rutinimiz,makyaj yaparken elimizin gittiği renkler,hassas dudaklarımız  gösterdiğimiz ilgi ,soğuktan korunmak için seçilen kalın bir o kadar da zevkli parçalar...Kısacası çok şey değişti.Gelin tepeden tırnağa sonbahar-kış için neler değişmiş birlikte inceleyelim.

Soğuk Havadan Cildi Neden Korumalı?


  Cildimizin baş düşmanı olan soğuk hava vücut ısımızı düşürdüğünden kan dolaşımımız yavaşlıyor ve bu yüzden cildimiz tazelenemiyor.Sonuç ise benim de sıkça yaşadığım pullanma,kuruluk,soyulma,kızarıklık,çizgilenme  gibi birçok problem.Hiç korkmayın elbette önlemi alındığında çözümü var olan problemler bunlar.Tabii ki her mevsim cildinizi nemlendiriyorsunuz fakat sonbahar-kış mevsimlerinde daha yoğun nemlendiriciler seçmek çok daha etkili bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.Birçok markanın nemlendirici ürünleri bulunmakla birlikte öncelikle cilt tipinize sonrasında ise bütçenize uygun olan ürünü  seçmeniz  gerekmektedir.Bazı markaların cilt nem oranı ölçme testleri de bulunmakta.İsterseniz siz de yaptırabilirsiniz.Böylelikle ürün seçiminiz kolaylaşacaktır.Duş sonrası bütün vücudunuzu nemlendirmek en doğru zamanlardan biri. Ellerimiz için nemlendiricileri kremimiz de çantamızda yerini almalı.Hata Yapmayın !


  Güneş ışınlarından cildimizi lekelere karşı korumak için spf içeren ürünlere oldukça fazla yöneliriz ancak havalar soğudukça bu ürünler rafa kalkar sanki güneş sonbahar-kış günlerinde hiç olmayacakmış gibi.Leke oluşumuna engel olmak için önlemlere tam gaz devam diyoruz !

  Güneş lekesi demişken yaz aylarına veda etmemizden itibaren cilt tonumuz yavaş yavaş açılır.Böylelikle lekelerimiz daha da belirginleşir.Tedavisi için uygun ürünü edinip kullanmalı.Saçlarımız  Adına...


 


  Dondurucu soğuklar demişken saçlarımızın bir hayli fazla kuruyup zarar gördüğünün de farkındayız umarım.Alışılagelmiş saç bakımımıza gerekli nemi sağlayacak ürünler varsa devam etmeli yoksa en kısa zamanda eklenmeli.Bu bir nemlendirici etkiye sahip şampuan,saç kremi,yağ,saç serumu veya saç maskesi de olabilir.

  Bereler , şapkalar hazır kafalarımıza yerleşmişken bu aksesuarları çıkardığımızda elektriklenmeyi önleyici ürünleri kullanmanızı öneririm.


Dudaklar  Aman Dikkat !


 


  Dudaklarımıza sonbahar-kış  dokunuşu genellikle koyu renklerden yana .Peki dudaklarımız bu renkler için yeterince sağlıklı görünüme sahip mi? En hassas bölgelerimizden  biri olan dudaklarımıza özellikle en basit bir o kadar önemli olan nemlendirme işlemini ihmal etmememiz gerekli diye düşünüyorum.Benim tavsiye ettiğim uygulama şekli uyumadan önce bolca sürülen dudak nemlendiricileridir.Sabah uyandığınızda daha pürüzsüz dudaklara kavuşmak işte bu kadar kolay. Haftada bir yapılan peelingler de olursa miss :)

Makyajda Renk  Skalası


  Soğuk havanın etkili olduğu bu günlere koyu renkler yaraşır ancak canlı renklerin ünlü markaların defilelerinde gördük.Böylece pembe,bebek mavisi,turuncu,yeşil gibi capcanlı renklerle vedalaşmaya lüzum yok.Bu renkler göz kapaklarımızda yerini aldığı zaman kirpiklerimiz dahil yüzümüzün geri kalan kısmının gösterişsiz olmasına dikkat etmeliyiz .
  Ben canlı renklerle vedalaştım diyorsanız grinin çeşitli dokularına göz kapaklarınızda yer verebilirsiniz.Hem de dilediğiniz gibi uygulayarak.İster eyeliner çizgisi şeklinde ister hoş bir smoky  isterseniz bütün göz kapağınıza ...Seçim sizin.
  Benim sıkça kullandığım tonları soracak olursanız kahverenginin bütün tonları ve her çeşit dokusu;bordo,kiremit,bronz,gold,mürdüm,gri gibi soğuk renkler.Tabii ki göz şekliniz renk seçiminiz için çok mühim.Benim gözlerim hafif çekik ve küçük olduğundan çok koyu renkler , siyahla büyülenen smoky eyesler kullanamıyorum :) Son zamanlarda bu paleti çok sık kullanır oldum.  Tırnaklar yine serbest.Çünkü çeşitli markalar çıkardıkları yeni koleksiyonlarda inanılmaz güzel renkler barındırıyor.Yalnızca tırnaklarınızı renklendirerek dikkati bir noktada toplayıp ayrıntıdan kopmamış olursunuz.Size uygun tüm renkler seçiminiz olabilir.


Sıcacık Parçalar


  Sıra geldi kıyafetimize... Sizin için ulaşılması kolay parçalarla hazırladığım bu kombini paylaşmak istedim .
Kaban: MANGO

Kazak:MANGO

Pantolon:MANGO

Deri Bot:MANGO  buradan görebilirsiniz (En sevdiğim botum kendisi)

Çanta:PARK BRAVO

Fular:KOTON
Bere:MUDO ACCESSOIRES
Bilezik: ACCESSORIZE


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder