1 Aralık 2015 Salı

NARSissist Blush,Contour and Lip Palette
NARS’ın satışa sunduğu kullanışlı ve avantajlı paletlerinden biri olan bu paleti yaklaşık sekiz aydır abartısız her gün kullandığımı söylesem ? O halde palet hakkında düşündüklerimden eminim demektir J
Tiny Bow’da daha önce “Ankara Alışverişimden İlginizi Çekeceğini Düşündüklerim”adlı alışveriş yazımda bu palete rastlandı.
Paletin tasarımı NARS’ın diğer ürünlerinin de sahip olduğu gibi oldukça sade ve şık.Ön yüzü tamamen ayna ile kaplı.Bu da biz kadınların aynı zamanda ayna taşımasını gerektirmiyor.Boyutu ise kolay taşınabilir cinsten.Seyahatlerde de çantada da rahatça yer alabilir yani.

Palet iki katlı.İlk katında üç adet allık alt katında ise higlighter ve bronzer yer alıyor.Ortak zeminde ise lipgloss bulunuyor.
Allıklar yanakta,fotoğrafta gördüğün swatchlarla birebir aynı duruş sergiliyor.Üçü de birbirinden pigmentli ve asla tozutmayan  allıklar.Kalıcılıkları da gayet başarılı.Enrapture ile Roman-Holiday mat ,Enthralled ise minik ışıltılara sahip.


Enrapture;pembe,şeftali ve kahve tonlarının adeta bir araya gelmiş en uyumlu hali diyebilirim.Çok doğal bir renk olması nedeniyle günlük kullanıma da smokey göz makyajına da rahatlıkla uyum sağlıyor.

Enthralled;yanaklara uygulandığında ışıltıları belli belirsiz gözüken muhteşem bir gül kurusu tonu.Ayrıca bu allığı far olarak da kullanmayı çok seviyorum.


Roman-Holiday;yazın yüzüme fresh bir hava katması için kışın ise yanaklarım üşüdüğüm an kızardığında bu allıkla aynı rengi aldığından en sık kullandığım allık diyebilirim.Soğuk alt tonlu pembe bir allık arayışındaysan denemeni öneririm.

Albatross Highligter;içerisinde son derece dikkat çekici gold yansımalar barındıran müthiş pigmentasyona sahip,benim için özel gün aydınlatıcısı.Fotoğrafta da gördüğün üzere The Balm Mary Lou Manizer ile karşılaştırıldığında daha beyazımsı bir renkte gözüküyor.Fakat uygulandığında beyaz bir görüntü değil de tamamen çarpıcı gold bir görünüm elde ediyorsun.Dediğim gibi özel günler için iddialı bir makyaj uygulayacaksam şakaklarıma,kaş kemiklerimin altına,göz pınarlarıma,üst dudak çizgime ve biraz da burnuma severek uyguluyorum.

Laguna Bronzer;NARS’ın en popüler ürünlerinden olan Laguna her gün yüzümü contour ile  boyutlandırdığım,yüzüme sıcaklık kattığım,göz kapağımın katlanma bölgesini belirginleştirdiğim ve bitmesinden çok korktuğum en sevdiğim bronzerımın ta kendisi.İçinde minik ışıltılar var fakat contour işleviyle uygulama yapmana mani olmayacak cinsten.Belli olmuyor çünkü.Paletteki toz ürünlerden sonra sıra geliyor paletin göz bebeği olan Istria lipgolossa.
Makyaj koleksiyonumdaki tek parlak lipgloss desem çok mu şaşırırsın?

Bunun birtek sebebi var o da ben yapış yapış olan,dudakta ağırlık yapan,dudağıma değen saçı adeta yapıştıran ve hemen silmek için can attığım lipglosslardan nefret ediyorum.
Istria ise bu saydığım kötü özelliklerden birine bile sahip değil.Adeta dudağımda hiç yokmuş gibi hissettirmesi,yapış yapış olmaması,renginin hafif saydam ve şeker pembesi tonunda olması sebebiyle koleksiyonumdaki tek lipgloss olması ünvanını gururla taşıyor.Bu lipglossu tek başına da her renk pembe rujun üstüne de uygulamayı çok seviyorum.Fotoğraftaki makyajda paletteki enthralled isimli allığı far olarak uyguladım.Laguna bronzer ile hafifçe yüzüme sıcaklık kattım.Roman-Holiday allık ile doğal pembemsi yanaklar elde ettim.Albatross aydınlatıcı ile ise şakaklarımı,kaş altlarımı,göz pınarlarımı aydınlattım.


Blush,Contour and Lip Palette yanılmıyorsam şuan satışta değil.Ancak ayrı ayrı her bir ürüne ulaşma şansın var.NARS’ın bu tarz paletleri bence son derece avantajlı.Hiçbir toz formundaki ürünü kolay kolay bitiremiyoruz öyle değil mi?İki ürün fiyatına dahi denk gelmeyen fiyata birçok ürün satın almış oluyoruz.Ki bence bu palet verdiğim parayı kuruşu kuruşuna çoktaan hak etti bile.
Son olarak NARS’ın genel anlamda toz ürünlerinde zamanla taşlaşma problemi yaşandığı söyleniyor.Ancak ben sekiz aydır böyle bir problem ile henüz karşılaşmadım.
Umarım keyifle okuduğun ve ürün hakkında bilgi sahibi olduğun bir yazı sunmuşumdur sana.Bir başka başlık altında görüşmek dileğiyle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder